خانه / فیلم ها / نوشتن در ادیوس

نوشتن در ادیوس

نوشتن در ادیوس

در این مقاله می خواهیم به موضوع نوشتن در ادیوس بپردازیم!

در نرم افزار ادیوس به چند روش می توان متن هایی را که می خواهیم در پروژه از اونها استفاده کرد رو طراحی کرد

 اول با خود نرم افزار ادیوس که برای این کار باید با زدن کلید T  روی کیبورد وارد پنل  Quick Titler  شویم!

نوشتن در ادیوس

فارسی نوشتن در ادیوس

 

در اینجا هم می توان فارسی نوشت و هم انگلیسی ، ولی متاسفانه در نرم افزار ادیوس از فونت های فارسی نمی توان استفاده کرد و عملا نمی توان فارسی نویسی در ادیوس رو انجام بدیم!

 

و بهتر است برای فارسی نویسی در ادیوس از نرم افزار های جانبی دیگری مثل فتوشاپ یا Xara  استفاده کرد، که نرم افزار های بسیار قوی در این زمینه هستند ، خصوصا Xara که برنامه ای هست برای انیمیشن دادن به متن ها با استایل های مختلف و زیبا و فونت دلخواه که از اینجا می توان آموزش Xara  رو دریافت کنید.

 

برگردیم به Quick Titler ، در قسمت پایینی این بخش ، استایل های مختلفی می بینید که می توانید برای زیبا کردن متن از اونها استفاده کرد.

 

نوشتن در ادیوس

 

 در سمت چپ می توان نوع استایل ها رو تغییر داد و استایل هایی ، شکل بیضی ، مثلث ، فلش و مدل های دیگری داشته باشید و بسته به نیازی که دارید از این استایل ها استفاده کنید.

 

نوشتن در ادیوس

 

در سمت راست پارمترهایی مشاهده می کنید که مربوط به متن می شود از جمله نوع فونت ، سایز فونت ، سایه دار بودن متن ، بولد کردن و ایتالیک کردن متن و …

 

نوشتن در ادیوس

 

و در آخر هم وقتی کار نوشتن تمام شد می توان با ذخیره کردن ، متن رو داخل ادیوس و در هر کجا از پروژه که نیاز هست استفاده کرد.

 

نوشتن در ادیوس

 

من در ویدیوی زیر کامل به مبحث نوشتن در ادیوس پرداخته ام که با مشاهده این فیلم جزییات بیشتری رو در این زمینه یاد می گیرید.

 

 

 

منبع : تدوینگران

درباره‌ی علی یاحقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *