خانه / مقالات / با پنجره bin بیشتر آشنا شوید

با پنجره bin بیشتر آشنا شوید

با پنجره bin بیشتر آشنا شوید

 

کلا نرم افزار ادیوس از چهار پنجره مانیتور ، Bin ، Information و تایم لاین تشکیل شده است.

 

پنجره bin

 

پنجره bin در ادیوس

یکی از مهمترین قسمت ها در این برنامه پنجره Bin هست که خودش باز شامل چندین سر برگ و پلت های مختلفی می باشد.

ما وقتی می خواهیم کار بر یک پروژه را انجام دهیم ، قاعدتا به فیلم و عکس نیاز داریم و جایی که باید به این فیلم ها و عکسها ذسترسی داشته باشیم ، به طور مشخص ، پنجره bin می باشد.

 

نحوه ایمپورت کردن فیلم و عکس در ادیوس

در پنجره bin ، در قسمت root راست کلیک می کنیم (یا یا زدن همزمان دکمه های Ctrl و  O ) ، بر روی گزینه ی Add File کلیک می کنیم و از آنجا وارد هارد کامپیوتر شده و تصاویر و فیلمهای مورد نظر را انتخاب می کنیم وسپس Open می کنیم و از این طریق به فایل های مورد نظر دسترسی پیدا می کنیم.

 

پنجره bin

 

پلت های مختلف در پنجره bin

همجنین در این پنجره پلتهایی مثل Effect و Sequence marker و Source Browser قابل مشاهده هست و اگر هر کدام از این پلتها قابل رویت نبودند ، می توانید از سر برگ Veiw در پنجره مانیتور ، به آنها دسترسی داشته باشید.

 

پنجره bin

 

 

وقتی شما می خواهید یک کلر مت داشته باشید ، باز باید در قسمت root از پنجره bin کلیک راست کنید و از گزینه ی  New Clip و سپس Color Matte ، به این امکان که خیلی هم در کلیپ سازی کاربرد زیادی دارد ، دسترسی داشته باشید.

 

پنجره bin

 

تقسیم بندی پنجره bin

در کار تدوین و میکس پروژه ها ، بهتر است برای راحتی و دسترسی آسانتر به فیلمها ، عکسها ، فوتیج ها و همچنین آهنگ ها ، قسمت root از پنجره bin را به چند فولدر دیگر تقسیم بندی کرد.

مثلا فولدری بنام Pic برای عکسها ، فولدری بنام Mp3 برای آهنگها ، فولدری مثل Cap برای ویدیوها و یکی دیگه مثل Footage برای تصاویری که از آنها برای زیبا کردن کلیپ از آنها استفاد می شود ، ایجاد کرد و هر کدام از عناصری را که می خواهیم در پروژه از آنها استفاده شود در فولدر مخصوص به آن قرار دهیم.

 

 

پنجره bin

 

مخفی شدن پنجره bin

اگر به طور تصادفی یا هر چیز دیگر پنجره bin مخفی شد، می توانید با زدن کلید H بر روی صفحه کلید یا از سر برگ View به این پنجره دسترسی داشته باشید.

 

منبع : تدوینگران

درباره‌ی علی یاحقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *