خانه / مقالات / کلیپ آماده بهتر است یا ساخت کلیپ به روش دستی

کلیپ آماده بهتر است یا ساخت کلیپ به روش دستی

کلیپ آماده بهتر است یا ساخت کلیپ به روش دستی

 

ساخت کلیپ آماده

 

 

در بازار کار به دو نوع عقیده در رابطه با استفاده از کلیپ های مجلسی و عروسی، برخورد می کنیم. یکی کلیپ های آماده و دیگری ساخت کلیپ بصورت دستی!

 

کلیپ آماده چیست؟

 

کلیپ آماده در واقع توسط افرادی که آشنایی با طراحی کلیپ را دارند ، ساخته می شوند و در اختیار همکارانی که در زمینه میکس و تدوین فیلم های عروسی فعالیت می کنند ، قرار می گیرند و این افراد با صرف هزینه ای، این کلیپ ها را خریداری می کنند و از آنها در میکس فیلم های مشتریان خودشان استفاده می کنند و با این کار در وقت خودشان صرفه جویی می کنند و می توانند سریعتر یک فیلم مجلسی را آماده و به دست مشتری بدهند.

 

ساخت کلیپ بصورت دستی

 

استفاده از کلیپ های آماده بستگی به ذائقه مشتری هم دارد و ممکن است کلیپی رو از تدوین کار درخواست کند که با یک آهنگ خاص طراحی شده باشه و ممکن است در آن زمان همچین کلیپی را در اختیار نداشته باشه ، پس مجبور میشه که خودش دست به کار بشه و یک کلیپ، با سلیقه ی مشتری طراحی کنه و اگر در این زمینه اطلاعات کافی نداشته باشه، خب ، جلوه ی خوبی برای تدوین کار نداره. پس اگر خودش هم در این زمینه آموزش دیده باشد دیگر به این مشکل بر نمی خورد.

اگر شما هم در زمینه ساخت کلیپ عروسی مشکل دارید ،محصولی برای شما تولید شده که می تواند شما را در زمینه ساخت کلیپ عروسی متخصص کند.

 

می خواهم طراحی کلیپ عروسی را یاد بگیرم

 

وحتی بعد از طراحی کلیپ می تواند، کلیپ رو در آرشیو کامپیوتر ذخیره کند و در پروژه های دیگه از اون استفاده کند.

 

صحبت پایانی :

 

به نظر می رسد که کلا افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند باید از هر دو مورد استفاده کنند . یعنی بعضی مواقع هم مشتری با کلیپ های آماده مشکلی ندارد و اصلا به این چیزا اهمیت نمی دهد و هم ممکن است ما اینقدر زمان نداشته باشیم که بخواهیم خودمان کلیپ طراحی کنیم، پس بهتر است در همچین مواقعی از کلیپ های آماده استفاده کرد. و در مواقعی که نیاز مشتری به ساخت کلیپ آماده هست و همچنین وقت کافی برای ساخت کلیپ رو به سلیقه ی خودمان را داریم و در این زمینه تبحر لازم را هم داریم، می توانیم از کلیپ های آماده استفاده نکنیم و خودمان این کار را انجام دهیم.

 

منبع : تدوینگران

درباره‌ی علی یاحقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *