خانه / مقالات / کاربرد زیر مجموعه های منوی View در ادیوس – بخش ۲

کاربرد زیر مجموعه های منوی View در ادیوس – بخش ۲

کاربرد زیر مجموعه های منوی View در ادیوس – بخش ۲

 

View

 

در بخش ۱ پراختیم به چند گزینه اول از سر برگ View و در ادامه به کاربرد زیر مجموعه های منوی View در ادیوس – بخش ۲ می پردازیم.

 

Palette :

یکی دیگر از زیر شاخه های سر برگ View گزینه ی Palette هست، در واقع پلتها خودشون شامل چندین بخش می باشند .

مثل پلت افکتها ، یا پلت information و همچنین پلت مارکرها، و در این قسمت می توانید پلتهای مورد نظر را مخفی یا آشکار کنید.

 

کاربرد ویو در ادیوس

 

همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید می توانید با زدن گزینه های Show All و Hide All و همچنین با فشار دادن دکمه H بر روی کیبورد ، همه ی پلتها را با هم مخفی یا آشکار کنید.

 

 

با انتخاب این گزینه می توانید تصاویر برنامۀ ادیت شدۀ خود را متناسب با استانداردهای پخش تلویزیونی تنظیم کنید. در این پنجره، دو بخش به نام های Waveform و Vector Scope وجود دارد که بوسیلۀ آنها می توانید، از تصاویر برنامۀ تدوین شدۀ خود در پنجرۀ تایم لاین، یک خروجی متناسب با استانداردهای پخش تهیه کنید.

 

Vector Scope

 

Single Mode و Dual Mode

در ادامه به دو گزینه ی Single Mode و Dual Mode می رسیم . برای این که این دو گزینه رو توضیح بدم اول باید اشاره ای به پنجره مانیتور داشته باشم. 

پنجره ی مانیتور در حالت عادی وقتی که وارد نرم افزار ادیوس می شویم ، فقط یک صفحه نمایش رو می بینیم که اگر مثلا بر روی یک قطعه فیلم  از داخل پنجره Bin دو بار کلیک کنیم داخل صفحه نمایش پنجره مانیتور قابل مشاهد می شود و اگر روی یک قطعه فیلم داخل تایم لاین کلیک کنیم باز هم فیلم داخل همان صفحه نمایش قابل مشاهده می شود . حالا اگر بخواهیم این دو رو از هم جدا کنیم می توانیم گزینه ی Dual Mode رو انتخاب کنیم ، در این صورت پنجره ی مانیتور به دو صفحه نمایش تقسیم می شود که در یکی محتویات پنجره Bin  و دیگری محتویات پنجره ی تایم لاین را نشان می دهد. 

 

Window Layout

این گزینه مربوط به چیدمان و سفارشی سازی نمای ادیوس هست که برای آشنایی کامل تر با این گزینه ، به ” قسمت سفارشی سازی پنجره های ادیوس رو چگونه انجام دهیم؟ “مراجعه کنید!

 

Window Layout

Full screen Preview

با انتخاب این گزینه صفحه نمایش پنجره مانیتور تمام صفحه می شود . این کار رو با دو بار کلیک کردن بر روی مانیتور هم می توانید انجام دهید و برای برگشت به حالت عادی دکمه ی Esc بر روی صفحه کلید رو فشار دهید.

 

Rotate Preview

هرگاه بخواهیم مثلا یک تصویر رو داخل پروژه از حالت عادی ، چرخش ۹۰ درجه بدهیم از این گزینه اسفاده می کنیم.

rotate

 

 

گزینه هایی که در مقاله های کاربرد زیر مجموعه های منوی View در ادیوس بخش ۱ و ۲ معرفی شدند مهمترین گزینه هایی بودند که در این برنامه مورد استفاده قرار می گیرند. ما برای اینکه بتوانیم  ساخت کلیپ ادیوس رو یاد بگیریم ، بهتر است که با گزینه های کاربردی این برنامه بیشتر اشنا شویم .

 

منبع : تدوینگران

 

درباره‌ی علی یاحقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *