خانه / مقالات / کاربرد زیر مجموعه های منوی View در ادیوس – بخش ۱

کاربرد زیر مجموعه های منوی View در ادیوس – بخش ۱

کاربرد زیر مجموعه های منوی View در ادیوس  

 

کاربرد View در ادیوس

 

در بالای پنجره مانیتور منویی به نام View داریم که از چند زیر مجموعه تشکیل شده است که در این بخش می خواهیم به کاربرد زیر مجموعه های منوی View در ادیوس بپردازیم.

 

کاربرد View در ادیوس

 

TimeLine

اولین زیر مجموعه ای که در منوی View می بینیم ، تایم لاین هست ، پنجره ای که در آن کار تدوین و میکس پروژه در آن انجام می شود ، با فعال کردن این گزینه پنجره ی تایم لاین در برنامه ادیوس نمایان می شود و با برداشتن تیک اون پنجره تایم لاین پنهان می شود.

 

کاربرد View در ادیوس

 

Bin

بعد از تایم لاین به Bin می رسیم ، در اینجا هم اگر تیک Bin را برداریم پنجره ی Bin پنهان و با زدن تیک ظاهر می شود. پنجره ی bin یکی از مهمترین بخش های ادیوس می باشد که در آن عناصری مثل ویدیو و عکسی را که می خواهیم از آنها در پروژه استفاده کنیم ، فراخوان می کنیم. برای آشنایی بیشتر با پنجره Bin به ” با پنجره bin بیشتر آشنا شوید “، مراجعه کنید.

 

کاربرد View در ادیوس

Source Browser

در واقع Source Browser پلتی هست که معمولا در پنجره ی bin واقع شده و در آنجا فایلهای ویدیویی و صوتی  رو که از دستگاههای خارجی مثل GF، P2، XDCAM، DVD و CD و غیره ایمپورت می کنیم ، قرار می گیرد. در کل با فعال کردن تیک این گزینه ، Source Browser فعال یا غیر فعال می شود. 

 

کاربرد View در ادیوس

Background Job

وقتی که مثلا بر روی یک عکس در پنجره bin کلیک راست می کنیم و بر روی گزینه ی Transfer ti project folder کلیک می کنیم تا عکس به فولدری بنام Transfer در محل پروژه انتقال پیدا و ذخیره شود و یا اینکه موقعی که از دستگاههای مختلف کار ایمپورت کردن ویدیوها را انجام میدهیم ، عملیات انتقال در داخل Background Job نمایش داده می شود. در اینجا هم با زدن بر روی گزینه ی  Background Job داخل منوی View این پنجره هم نمایش داده می شود.

 

کاربرد View در ادیوس

 

 

منبع : تدوینگران

 

 

درباره‌ی علی یاحقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *